Стабілізатор напруги

Стабілізатор напруги – це пристрій, підтримуючий вихідні показники напруги в заданих рамках при суттєвих змінах вхідної напруги мережі. Дуже часто люди купують стабілізатор вже після поломки якихсь приладів. Але більш інформована людина встановлює стабілізатор напруги для квартири чи для будинку заздалегідь, і таким чином підвищує термін служби електроприладів.
На що потрібно звертати уваги перед тим, як купити стабілізатор напруги?
Найбільш розповсюджена помилка, яку робить людина при купівлі побутового стабілізатора, – це звертання уваги в першу чергу на ціну або зовнішній вигляд. Цей підхід може спрацювати при купівлі простих пристроїв, наприклад, електричного чайника, але при виборі більш технічно складних приборів для дома, необхідно дізнатися багато інформації або проконсультуватися з професіоналами.
Отже, перш за все необхідно зрозуміти який саме стабілізатор вам потрібен – для цілого будинку чи для окремих побутових приладів: для газового котла, для холодильника, для комп’ютера та інших. В залежності від цього, вам буде потрібний стаціонарний, настінний або переносний стабілізатор напруги.
Важливо також прорахувати яка потужність стабілізатора напруги вам необхідна. Для цього ви повинні дізнатись потужність конкретного прилада, або просумувати потужність всіх наявних приборів при встановленні для цілого будинка.
Додатково звертайте увагу на реалізовану в стабілізаторі напруги систему захисту.
Захист по струму від перевантаження спрацьовує, якщо, наприклад, споживач фактично використовує 4 кВт, замість гранично дозволених 3 кВт. Цей захист повинен спрацьовувати через деякий час, щоб ігнорувати пускові струми. Також існує захист від високої напруги та термозахист від перегріву.
І на останок потрібно пам’ятати про швидкодію стабілізатора – це час реакції на зміну напруги в мережі. Чим нижчий цей показник, тим краще! Фаворитом по даному показнику є електронні стабілізатори напруги.

Навіщо потрібен стабілізатор напруги? Стабілізатори напруги звичайно ж, для захисту техніки від стрибків у побутовій мережі 220 вольт.Зниження напруги трапляється не тільки в сільській місцевості, але і в міській, а від моментальних підвищень не застрахований практично ніхто. Зрідка трапляються й аварії, при яких на нульовий провід побутової мережі замикається інша фаза, і в результаті у вас в розетці виявляється не 220 вольт, а цілих 380! На щастя, такий екстремальний приклад перепаду трапляється досить рідко.

Це не означає, правда, що моментальні стрибки напруги до 260 – 280 вольт для техніки нешкідливі. Найбільше від них страждають блоки живлення до різних пристроїв – як вбудовані, так і виконані окремо. І якщо зарядку до стільникового телефону придбати не складно, то щоб придбати блок живлення до нового ноутбука вже  відчутно позначиться на товщині гаманця.

Знижена напруга теж не так нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Від цього виходить з ладу деякі двигуни. У побуті це компресори холодильників, насоси для води, циркуляційні насоси в газових котлах опалення та інші, зовсім не дешеві прилади.

Іноді солідні виробники техніки вбудовують захист від перепадів напруги прямо в свою продукцію. Цікаво, що якщо при скачках в більшу сторону захист спрацьовує досить коректно, то при зниженні напруги робота пристрою не конрольовано глючить.

Довірте роботу нам і ми її виконаємо!

Приватний електрик у Львові допоможе вам якісно встановити, підключити або зробити ремонт різних типів стабілізаторів напруги, телефонуйте 097 086 33 36.

Залишити коментар

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>